Rodzaj hali oferowanych przez naszą firmę stanowi pewnego rodzaju alternatywę w stosunku do hali wznoszonych metodą tradycyjną, czyli z kształtowników gorącowalcowanych. Hale w których specjalizuje się nasza firma opiera się na zastosowaniu profili giętych na zimno, co pozwala na uzyskanie oszczędności materiałowej około 25÷50% w stosunku do hali tradycyjnych, a co za tym idzie znaczącego obniżenia kosztów budowy. Powyższa metoda pozwala na wznoszenie obiektów halowych o różnej rozpiętości, zazwyczaj do około 30 m ( możliwe są również większe rozpiętości przy zastosowaniu odpowiednich układów konstrukcyjnych), ponadto doskonale spełnia wymagania stawiane halom lekkim z przeznaczeniem na powierzchnie magazynowe, produkcyjne, działalności rolniczej, zagrodowej itp.
Technologia projektowania oraz produkcji naszych hal opiera się na zastosowaniu norm europejskich Eurokod, co pozwala na uznanie ich mianem „nowoczesnych hal”. W zależności od potrzeb Inwestora, nasze hale mogą być dostosowane do eksploatacji w warunkach dodatkowych obciążeń od belek wciągników lub małych suwnic, w przypadku zapotrzebowania Inwestora na zastosowanie tego typu rozwiązań technologicznych w swoim zakładzie.
Dla spełnienia odpowiedniej nośności cienkościennych profili stosowanych do budowy naszych hal, wymagane jest stosowanie powłok antykorozyjnych w postaci ocynkowania ogniowego, co pozwala na uzyskanie doskonałych własności antykorozyjnych wznoszonych przez nas obiektów halowych.
Do obudowy hal proponowanych przez naszą firmę można stosować rozwiązania standardowe stosowane w budownictwie, tj. obudowy lekkie z płyt warstwowych (z rdzeniem styropianowym, poliuretanowym, bądź z wełny mineralnej), obudowy z kaset systemowych elewacyjnych, obudowy z blach itp.
Zalety hal zimnogiętych: